P!nk, Evermore, O2 aréna - Cirkus v P!NKstyle + další "recenze"

20. listopadu 2009 v 10:21 | Aga.witch |  News
Barbora Vaníčková - novinky.cz

Dračice P!nk létala na lanech, na závěr se ponořila do mléka

Koncert charismatické zpěvačky P!nk vyprodal O2 Arenu. Přes sedmnáct tisíc lidí vidělo mnohovrstevnou show plnou erotického napětí, akrobatických čísel, kabaretního veselí i upřímného dojetí.
"Byla jsem na ní už před dvěma lety, tenkrát jsem si absolutně vyřvala hlas," svěřuje se středoškolačka Eliška ve zhruba hodinové frontě, kde oddaně čekáme na vpuštění dovnitř. Spolu se svou sestřenicí se rozhodla, že P!nk jednoduše musí vědět, a tak holky obíhaly Arenu tak dlouho, dokud nenarazily na překupníka se vstupenkami. Teď jen rozzářeně sledují přibližující se vchod.
Uvnitř je čeká velkolepá atmosféra, po předkapele Evermore se na tribunách zdvihají mexické vlny, které krouží kolem haly, dokud se nesetmí. Zpěvačka P!nk vylétá zavěšena na lanech z mola a za ní vlaje snad pětimetrový rudý chvost. Jako principálka otevírá divákům svůj Funhouse - monstrózní zábavní dům plný světel a skluzavek - a zahajuje skladbou Just Like a Pill.
Kolem ní metají svalnatí akrobati kozelce, nádherné ženy v pestrých kostýmech zdvíhají nohy a dostávají diváky do varu. Postupně odkládá jednotlivé části kostýmu a mění se v rozevlátou dračici, na neuvěřitelně vysokých rudých podpatcích řádí na pódiu, nohy obalené červeným latexem se blyští.

Photobucket

Při skladbě I Touch Myself uléhá zpěvačka na semišovou rudou pohovku, z níž se postupně vynořují mužské ruce, hladící její tělo oděné do černých krajek i na těch nejintimnějších místech. Za zvuku So What nabíhají na jeviště dívky ve spodním prádle a svádějí polštářovou bitvu, při níž ve vzduchu víří peří a mnozí muži přestávají mít zájem o hudební část programu. Erotické napětí by se dalo krájet, atmosféra se ale prudce mění a veškerá koncentrace se soustřeďuje na klavírní sólo.
Klidnější část koncertu zahajuje song Family Portrait a nechybí ani "angažovaná balada" Dear Mr. President, doplněná projekcemi vysílajícími obrazy válečných hrůz. Především obrázky znetvořených dětí dojímají publikum až k slzám, po předcházející poloerotické show ale celkové "poselství" vyznívá poněkud rozpačitě. Ne tak hudební projev zpěvačky, tomu proměna z lady velkého světa na holku v bílém tričku a počmáraných džínech vyloženě svědčí a P!nk se španělskou kytarou v ruce vyhýbající se létajícím plyšákům působí najednou lidštěji a opravdově.
Její silný hlas nezaváhal a nabídl neuvěřitelné množství poloh od chrapláku po jemné tóny. Přes množství pohybu na scéně P!nk nezná zadýchání, přesto nechala klidnější fáze koncertu vyniknout jejímu zpěvu daleko více než oslnivá show. Skvěle ji doplňovaly i na koncert podobného formátu možná překvapivé aranže. Zaznělo čelo i housle, skvělá sóla předvedl kytarista.
Dav si ale žádá zážitky, a tak se po chvíli odpočinku opět pouštíme do kolotoče barev, kostýmů, světel a akrobatických kousků. Tentokrát se do nich zapojuje i zpěvačka, létá na lanech vzduchem předvádí nefalšované cirkusácké vystoupení. Konečně se publikum dočká i proslulé Stupid Girl, při níž P!nk s blonďatou parukou dlouhých vlasů, kabelkou přes ruku a mobilem u ucha paroduje současný trend krásné a úspěšné dívky. V typickém převleku zpěváka Fredyho Mercuryho zaznívá rovněž osobité pojetí hitu Bohemian Rhapsody z repertoáru Queen. Jakmile se v sále zhasne a diváci začínají tušit konec, ozývá se šílený řev a tribuny se chvějí dupotem.
Závěr je ale natolik velkolepý, že se nikdo neodvažuje dožadovat dalších přídavků. Akrobatky ve stříbřitých dresech se vznášení na girlandách barevných šátku a rozhazují leklé flitry, jako kousky jinovatky se roztékají a opět choulí zpět do bezpečí látky. K překvapení všech se i zpěvačka zamotává do šátku a stoupá vzhůru, aby předvedla, že strach z výšek ji rozhodně netrápí.
Na závěr se noří do bílé tekutiny připomínající mléko a vylétá opět do výšky, kde se roztáčí v piruety, zavěšuje se hlavou dolů a předvádí své dokonalé mokré tělo. Po aplausu se dav vzorně vydává k východu a dva muži rozebírající své zážitky mimoděk potvrzují mé myšlenky: "Ta musí být úplně hotová, člověče." To tedy musí, ale dokázala, že umí.

Celkové hodnocení: 85%


Honza Kulig:
Potřetí k nám zavítala Alecia Beth Moore alias P!nk a potřetí to byla jízda na plný plyn. V rámci turné k poslední desce "Funhouse" vyprodala americká zpěvačka O2 arenu do posledního místa a nabídla nejen zvukový, ale i luxusní vizuální zážitek všem, kteří se v mrazivé noci přišli pořádně rozehřát.
Ještě než si pro sebe a svůj ansábl vyhradila pódium hlavní hvězda večera, bušila do zaplněné haly poprocková novozélandská trojice Evermore. Bylo to víc než nudné, stylizace do Muse, ale v tom nejhorším možném kabátě, připadal jsem si jako na maturitním plese kterékoliv americké střední. Evermore nenabídli zcela nic, co by zavdalo důvodu poslechnout si je někdy znovu. Sice se snažili, měli vtipné projekce a celá jejich, tak trochu crazy show zapadala do celého večera, ale nezanechali na většině přítomných žádnou stopu. Support se moc nevydařil, ale o ten tady vůbec nešlo.

Hodina čekání, kterou vyplnila pro O2 arenu již tradiční mexická vlna napříč sedícími i stojícími diváky, se zdála býti nekonečnou, avšak s úderem půl desáté se za zvuků intra objevila v šeru postava cirkusového zřízence, který se chopil přistaveného flašinetu, párkrát zatočil mohutnou klikou a z vrcholu mola vzlétl bájný pták Fénix. Doslova. Na laně zavěšená P!nk, jejíž outfit byl stylizován přesně v tomhle duchu, odpálila celou show coververzi "Highway To Hell" od AC/DC, spustila se opona a Funhouse se poprvé zjevil celý.
Scéně dominovaly dvě skluzavky a schodiště po obou stranách pódia, do celé této stage byly vkusně zakomponovány bicí a cirkus se rozjel naplno. Celý program začal pěkne zostra, hitovky "Just Like A Pill" či "Don't Let Me Get Me" nabudily tančící dav k pořádné párty, ostatně celé šapitó dávalo tušit, že tohle bude jedna vélka cirkusová párty, při které hraje tanec hlavní roli. První silnější moment nastal s coververzí od Divinyls "I Touch Myself", kdy se P!nk plazila po přistavené červené pohovce a tajemné ruce, které se zjevovaly zevnitř pohovky, ji osahávaly na patřičných místech a asi nejen mě zamrazilo v zádech. Při zpěvaččiných výletech na předsunuté molo lítaly vzduchem plyšáci, kalhotky, podprsenky a chipsy. Pink to vtipně komentovala gesty typu tahle podprda by mi nebyla, je moc velká či slovy "Thanks, this chips are my favourite" nebo "Have you ever been in my bathroom? Because I have many turtles in my bathroom". Nezůstalo tedy jen u obligátního "Hi Prague", ale i děkovačky probíhaly v češtině. P!nk se zkrátka dobře bavila a chtěla, ať jsou na tom všichni stejně jako ona.

Po velmi bujarém začátku, zakončeném "So What", přišla na řadu klidnější část setlistu, která nastala při piánovém úvodu k "Family Portrait". V pomalých skladbách se naplno ukázalo, jaká je P!nk vlastně zpěvačka. Tóny jí k sobě ladily a nedostatky, které v sobě nesla skotačivá první část koncertu, se rozplynuly velmi rychle. Nemohla chybět politikou načichlá "Dear Mr. President", avšak bylo jasně vidět, že nejen projekcí to myslí tahle Američanka vážně. Přes Led Zeppelin a jejich ""Gonna Leave You" se schylovalo k velkému finále.
Poslední kostým a sám král Freddie Mercury se zjevil na scéně. "Bohemian Rhapsody" dávala tušit, že konec se neúprosně blíží, ale P!nk měla ještě pár es v rukávu. Tím prvním byl singl "Funhouse", kdy už tančila celá O2 arena, pak přišla zlomová "Get The Party Started" a při závěrečné "Glitter In The Air" nedýchal skoro nikdo a všichni jen nevěřícně koukali, jak se jen na pár stuhách a závěsech motají tři tanečnice, posléze se k nim přidala samotná interpretka, ponořila se do vodní lázně a efektivní závěr, kdy se halou snášely růžové fáborky a provazce vody stékaly ze vznášející se zpěvačky byl tady.

P!nk předvedla show, jakou od ní čekal asi málokdo. Vizuální efekty dotažené do maxima, spousta překvapivých momentů, jako artistické číslo v desetimetrové výšce, výborný zvuk a skvělý zpěv dodaly celé show punc výjimečnosti. Byť tady byla Alecia Beth Moore potřetí, dostala všechny. Klidně by mohla jezdit každý rok.

Kateřina Vlasáková:

P!nk v Praze přivedla svojí divokou show k varu celou O2 arénu

Americká zpěvačka P!nk koncertovala ve čtvrtek večer ve vyprodané pražské O2 aréně. Největší potlesk publika sklidila za píseň Funhouse, která pochází ze stejnojmenného alba.

Krátce po 18. hodině se začaly tvořit před O2 arénou dlouhé zástupy fanoušků, kteří netrpělivě čekali, až se přes bezpečnostní kontrolu dostanou dovnitř arény. V 19.50 se před téměř zaplněným sálem představila skupina Evermore, která P!nk doprovází na jejím koncertním turné jako předkapela. Frontman skupiny Jon Humme přivítal diváky v češtině: "Dobrý večer Praho." Během své čtyřicetiminutové show kapela zahrála skladby Throwitaway, This Is Love či Light Surrounding You. "Přijeli jsme z Nového Zélandu, to je na druhém konci světa. V Praze jsme již několik dní a musím říci, že je to krásné město," dodal Jon Humme.
Po vystoupení Evermore se na scéně objevili technici, kteří upravili pódium tak, aby mohla vystoupit hvězda večera. P!nk na sebe nechala své fanoušky čekat téměř hodinu. V 21.30 se na velkoplošných obrazovkách objevilo krátké video o zpěvačce a poté byla P!nk vytažena na ocelovém laně z kouzelnické krabice. Svoji velkolepou show zahájila v rudých kalhotách a topu skladbou Just Like A Pill. "Ahoj. Bavíte se?" ptala se publika a fanoušci z předních řad ji na jeviště hodili několik plyšových hraček.
Následovala skladba Don't Let Me Get Me a pomalá balada, kterou zazpívala P!nk oblečená pouze do černých krajkových legín a podprsenky. Hned poté divákům nabídla svůj hit Please Don´t Leave Me a skladbu Leave Me Alone. Při písni So What se nadšení fanoušci zvedali ze svých sedaček a pohupovali se do rytmu. Po bouřlivém potlesku zpěvačka odešla do zákulisí a hned poté dostal prostor pro své sólo klavírista, za jehož doprovodu P!nk o několik minut později zazpívala skladbu Family Portrait.
"Máte zatím dobrou náladu? Chtěla bych vám představit svoji kapelu. Mám nejlepší muzikanty na světě," řekla P!nk. Ta se při skladbě I Don´t Believe You doprovodila sama na kytaru a jeden z diváků ji vhodil na pódium plyšovou žábu. Překvapená Pink řekla: "Díky, ta je roztomilá. Mám doma plný pokoj žab."
České publikum se během devadesátiminutového vystoupení dočkalo i hitů Dear Mr. President, Trouble, Stupid Girls, Sober či zpěvaččiny verze skladby Bohemian Rhapsody od legendární skupiny Queen. V závěru koncertu se na jevišti objevili dva nafukovací panáci - klaun a šašek a P!nk zazpívala skladbu Funhouse, na kterou všichni čekali celý večer. Tato píseň sklidila největší potlesk diváků, a to i díky tomu, že při ní zpěvačka předvedla energickou taneční choreografii.
Celý koncert rebelky P!nk se nesl v duchu cirkusového prostředí. P!nk doprovázelo několik tanečníků v extravagantních kostýmech, dva artisté, kapela a dvě doprovodné vokalistky.
P!nk u nás poprvé vystoupila 1. srpna roku 2004 a její koncert zhlédlo více než 5 600 diváků. V České republice Pink koncertovala již celkem třikrát. Naposledy se tuzemskému publiku představila 13. prosince 2006 v rámci turné I´m Not Death.

tn.cz:

P!nk v Praze: Obří show plná barev a rozvášnění fanoušci

Slavná americká zpěvačka P!nk ve čtvrtek vystupila v pražské O2 areně při turné Funhouse tour 2009. Jedna z největších hvězd současné scény světové populární hudby a držitelka několika ocenění Grammy v Praze zazpívala již potřetí. Fanoušky rozpálila prvním šlágrem po půl desáté večer.

Pro obrovský dav svých obdivovatelů připravila vystoupení plné barev, nápaditých, divokých kostýmů a velkých hitů. Při písni Welcome to my life (???) nezůstal mlčky ani jeden z diváků. Koncert měl skoro hodinu a půl zpoždění, ještě kolem deváté hodiny stály před arenou dlouhé froty lidí, ale za to čekání to stálo.
Pink střídala latexové oblečky doplněné peřím, leginy, podprsenky s koženými bundami. Po podiu pobíhali klauni. Chvíli byla zpěvačka na klouzačce, chvíli na pohovce.
Podle fanoušků ale nebylo vystoupení přeplácné. Zazpívala zhruba 20 písní a většinou s ní na podiu vystupovalo zhruba šest tanečníků nebo tanečnic.
Sama P!nk předvedla neuvěřitelně vysportovanou postavu a nevídané artistické kousky.
Třicetiletá P!nk se do metropole vrátila po třech letech. Tehdy představila písně z alba I'm Not Dead i starší hity, kterým v téměř vyprodané hale aplaudovalo přes deset tisíc diváků.
Teď dorazilo ještě více lidí. Ti se těšili na rebelku, která umí rozžhavit hlavně mladší generaci. Někteří z mladíků už kroužili kolem O2 areny už ve čtvrtek vpodvečer.

čtk:

P!nk přijela do Prahy představit nové album

Praha - Jedna z největších hvězd současné světové populární hudby, americká zpěvačka P!nk, vystoupila dnes v zaplněné pražské O2 areně. Držitelka několika ocenění Grammy před publikum v české metropoli předstoupila již potřetí; kromě největších hitů přijela představit zejména skladby ze svého loňského alba Funhouse.
Třicetiletá P!nk se do Prahy vrátila po třech letech. Tehdy představila písně z alba I'm Not Dead i starší hity, kterým v téměř vyprodané hale aplaudovalo přes 10.000 diváků. Dnes se splnilo očekávání pořadatelů, kteří předpokládali ještě výrazně vyšší návštěvnost; již v předprodejích si příznivci zpěvačky koupili přes 17.500 lístků. Ještě v době, kdy už hrála předkapela, se před O2 arenou táhla dlouhá fronta diváků, kteří čekali až se do haly dostanou. P!nk se pak na pódiu objevila s více než půlhodinovým zpožděním.
P!nk, vlastním jménem Alecia Moore, v hudbě vystřídala mnoho stylů od hip hopu přes rock až po rhythm & blues. Začínala jako tanečnice v nočním baru a zpěvačka doprovodných vokálů v hiphopové kapele. První písničku složila ve 14 letech. V ostrých textech se vypořádává se svými problémy, frustracemi a strachem.
Jako předkapelu si P!nk pozvala kapelu Evermore z Austrálie, kterou tvoří muzikanti pocházející z Nového Zélandu. Před pražským publikem se jim zjevně líbilo, na konci svého vystoupení si nechali rozsvítit reflektory do publika a zcela zaplněnou halu si na památku vyfotografovali.

čt24:

P!nk pobavila Prahu svou cirkusovou show

Praha - Americká zpěvačka P!nk nezůstala nic dlužna své pověsti jedné z největších hvězd současné světové pop-music. V pražské O2 areně zaplněné 17 tisíci diváky ve čtvrtek předvedla velkolepou cirkusovou show. Třicetiletá blondýna, jež se však proslavila svou růžovou hlavou, do Česka přijela po třech letech a zdejšímu publiku tentokrát představila skladby z loňského alba Funhouse. Během bezmála dvouhodinového koncertu zaznělo celkem dvacet písniček. K nápomoci s sebou vzala předkapelu Evermore z Austrálie. Těm se v Praze evidentně líbilo, jelikož si na konci svého vystoupení nechali rozsvítit reflektory do hlediště a jásající halu si na památku vyfotografovali.
P!nk svou show před scénou připomínající cirkusovou manéž zahájila stylově zavěšena na laně několik metrů vysoko nad hlavami natěšených diváků. Při energickém rockovém úvodu se P!nk při zpěvu hitu Just Like a Pill přivítala podáním ruky s některými diváky stojícími těsně pod pódiem. Později následovala například skladba I Touch Myself s výrazným erotickým podtextem, při níž na rudé pohovce nešetřili lascivními gesty skromně oděná zpěvačka a její tanečník.
Zpěvačka se představila v bojovných i klidnějších polohách a v řadě různých kostýmů odpovídajících charakteru skladeb. Některé modely skrývaly jen malou část jejího těla, jindy si oblékla třeba rockerskou koženou bundu nebo kašírovanou cirkusáckou uniformu.
Při hitu So What se mezi tanečníky na scéně strhla nefalšovaná polštářová bitva s létajícím peřím. Atmosféra se pak zklidnila při komorní skladbě Family Portrait přednesené jen za doprovodu klavíru a houslí. Při následující I Don't Believe You hrála P!nk na kytaru španělku za akustického doprovodu kapely.
Na programu večera nechyběla ani protiválečná agitka Dear Mr. President ani hity zpěvaččiných slavných předchůdců jako Babe I'm Gonna Leave You od skupiny Led Zeppelin nebo Bohemian Rhapsody z repertoáru Queen. Kulisy k finálové titulní písni loňského alba tvořily obrovské figuríny cirkusových klaunů v pozadí. Celý koncert P!nk uzavřela ve stejném duchu, jako jej zahájila. V záplavě konfet předvedla akrobatické vystoupení na visuté hrazdě vysoko nad hlavami diváků.
 


Komentáře

1 Simushka | 20. listopadu 2009 v 10:35 | Reagovat

Myslím, že to vystihnul přesně.

Začátek byl hroznej, Evermore se mi nelíbili a ten hlavní v tom černým glitter oblečku vypadal jako diskant. :D Vlna byla úžasná, kamery byly funny, dokonce sem viděla Dennie :D Začátek P!nk byl famozní, konec dechberoucí a celej koncert byl jedna obří BOMBA, na kterou do konce života nezapomenu. Ty její řeči byly jako vždy srandovní, nejelpší bylo, jak ukazovala, jak má velkou tu vanu :D a to "díky" ^^ Akorát mě docela naštvalo to, že P!nk nebyla na hrazdě při Sober. Nevíte, co jí bylo? :/

2 Dendiska | E-mail | Web | 20. listopadu 2009 v 10:35 | Reagovat

Já uplně skoro brečém že sem tam nemohla byt tak hccu hned koukat na fotkyy :-( aspon...

3 VaŠulka | E-mail | 20. listopadu 2009 v 10:46 | Reagovat

Nevím , co k jejímu vystoupení napsat. Byla to fascinující bomba. Kdo tam byl , jistě semnou bude souhlasit , že to byl nezapomenutelný zážitek do konce života.
             ♥♥♥BEST♥♥♥

4 vitkop | 20. listopadu 2009 v 13:45 | Reagovat

Škoda že jsem tam nebyl až dokonce na glitter in the air

5 mRs. BiZaRrE | 20. listopadu 2009 v 17:03 | Reagovat

to jsem ráda že se jim to taky líbilo :D

6 domca | 20. listopadu 2009 v 23:08 | Reagovat

[1]: souhlasim Evermore me taky desne nudili jsem myslela ze chcípnu xD mela sem desny hlad, zizen a jeste naci Evermore tam strasili xD nerikam ze nejsou dobri ale v te chvili sem je fakt nedokazala ocenit ... urcite v nich enco je ale to enslo proste xD
jj s tou vanou to byla sranda xD nebo jak ji tam nekdo hodil tu podprsenku ona si to primerila a jen zavrtela hlavou a hodila to nekam do publika xDDD
na hrazde nebyla kvuli ramenu ;-) me to zas tak nevadilo lepsi nez aby se ji zas enco stalo :-(

7 shampa | 21. listopadu 2009 v 0:44 | Reagovat

bylo to...no nemam slov...
za to cekani to stalo ale predkapela me totalne prudila:(

8 cialis | E-mail | Web | 20. března 2015 v 10:13 | Reagovat

Hello!

9 Best Online Loans | E-mail | Web | 18. října 2018 v 9:50 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">credit loans</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>bad credit loans</a>

10 Direct Lenders | E-mail | Web | 21. října 2018 v 0:46 | Reagovat

loans <a href="https://loans2019.us.com/">payday loans for self employed</a> overnight loans <a href=https://loans2019.us.com/>best payday loans online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.