Interview s bandem Funhouse Tour: Tanečník Leo Moctezuma

9. října 2009 v 11:45 | Aga.witch
Jakmile se P!nk dostala se svým turné do Ameriky, skupina nejhorlivějších fanoušků, která si říká US4P!NK se domluvila s bandem a nechala fanoušky, aby jim pokládali otázky. Oni si udělali chvilku a poctivě odpovídali. Dnes rozhovor s tanečníkem Leem!

Otázka: O tanci: kdy jsi vlastně začal a kdy se to změnilo v kariéru?

Odpověď: Už když jsem byl malý kluk, tancoval jsem po domě. A když jsem někde uslyšel latinskoamerické tóny, začaly se moje nohy prostě hýbat do rytmu. Když mi bylo nějakých 12 let, šel jsem doprovodit svojí přítelkyní na hodiny tance. Rodiče mi dovolili navštěvovat taneční třídu několik měsíců a pak se šli kouknout na moje první sólové vystoupení ve studiu.
Znovu jsem pak našel lásku k tanci, když jsem se přestěhoval se sestrou na Hawaii kvůli střední škole. Strašně mě bavil kroužek Hraní a Drama. S tím přišel i muzikál. Když mi bylo 15, dostal jsem roli Pepeho v muzikálu West Side Story. Nebylo to se školním kroužkem, ale s komunitním divadlem. Poprvé jsem si uvědomil, jak moc miluji tanec. Poté mi nabídli členství v profesionální taneční skupině 24/7 Danceforce pod vedením Mercela Pacleba.
Tanec mi začal peníze vydělávat prakticky ihned. Hodně vystoupení se skupinou bylo placených. V mém posledním ročníku na střední 24/7 Dancefloor otevřela taneční studio, kde jsem hned po ukončení střední začal vyučovat hip-hop a jazz-funk. Pak jsem šel na částečný úvazek pracovat jako jeden ze dvou tanečníků do "Legends and Concert" ve Waikiki. Je to známá show, ve které vystupují imitátoři slavných hvězd jako třeba Micheala Jacksona, Madonny, Elvise Presleyho, Whitney Huston… ale zpívají živě svými hlasy.
Po střední škole, v červnu 1998, jsem přesídlil do Walt Disney World v Orlandu, kde jsem pracoval jako tanečník v "Pleasure Island". Po práci u Disneyho jsem rok dělal v orlandské FL, dostal jsem své první turné. Musel jsem se přestěhovat do Los Angeles, kde mám stále svojí kariéru profesionálního tanečníka.


Otázka: Se kterými umělci jsi pracoval?

Odpověď: Už v roce 1999 jsem byl vybrán být součástí nejočekávanějších turné všech dob jako Rick Martin - "Livin' La Vida Loca",
Britney Spears - "Dream Within A Dream", Paulina Rubio - "Border Girl". Také jsem vystupoval jako "Muž v bedně" při turné Christiny Aguilery "Stripped" a ve známém turné Britney Spears "Onyx Hotel" kde jsem působil jako partner Britney ve svůdném duetu a také jsem byl částí turné k opětovnému navrácení skupiny Spice Girls. Pak jsem pomáhal s choreografií Madonně při jejím turné "Confessions" i P!nk s turné "I'm Not Dead". Další umělci, s kterými jsem měl možnost pracovat byli třeba Toni Braxton, Stevie Wonder, Kristine W, Ne-Yo, Wayne Brady, Chayanne a se spoustou skvělých latinskoamerických hudebníků.

Otázka: Když máš během turné volno, určitě se nenudíš. K následujícím slovům vyber město, které tě napadne a proč.

Dobrodružství - Město, které mi přišlo dobrodružné ve chvílích volna je asi Port Douglas v Austrálii. Měli jsem několik dní volna a tak jsme se rozhodli, že si zaletíme do PD a uděláme si prázdniny. Potkali jsme několik místních lidí ... Jeden z nich, který je teď můj dobrý kamarád, nás vzal do deštného lesa Mosman Gorge. Túra skrz džungli stromů a vinné révy ... na konci krásná divoká řeka. Tam jste mohli skočit ze skály do řeky, houpat se na lijánách z révy a nebo jen tak sedět, odpočívat a užívat si skvělý výhled.

Volný čas - Když myslím na turné a slovo volno, tak se mi vybaví Sydney. Je tolik věcí, co tady můžete dělat ve volném čase. Jít na dlouhou procházku nebo běhat okolo botanické zahrady. Potulovat se po plážích, které začínají pláží Bondi. Nebo si za pár babek můžete zajít do Opera House na výstavu Manly Beach. Yeah ... volný čas = Sydney!

Krása - Krásu můžu najít kdekoli v kterémkoli městě na světě. Ale já myslím na úžasný výhled, architekturu a pláže. Mnohu jmenovat mnoho míst po světě, které jsem navštívil. Ale jestli mám vybrat místo, kde jsem byl s turné - ano uhodli jste! Austrálie! Ano, jsem tajně zamilován do téhle země. Lidé, energie, atmosféra ... všechno tam je KRÁSA!

Noční život - Když přemýšlím o nočním životě .. pořád myslím na New York. Město, které nikdy nespí, že jo? K tomu už nemusím nic dodávat.

Otázka: Kterou část z koncertu Funhouse děláš nejraději živě a proč?

Odpověď: Upřímně ... každá část FHT je moje oblíbená! Ne, opravdu ... po celou show hraju a střídám různé charaktery. Od Harlequina, po namachrovaného sukničkáře, sexy chlapa, bezmocného, kterého porazí v polštářové bitce, smutného klauna, který udělá cokoli, aby zachránil dívku až po zlého klauna v písni Funhouse! Kdo může chtít víc? Kurva tolik srandy! Pardon, za to slovo ... :D

Otázka: Co jako umělec děláš pro to, aby tě to třeba po 100. show nepřestalo nudit? Pořád dokola to samé...

Odpověď: Naštěstí Alison Faulk a já jsme celé té show dělali choreografii. Takže jsem to udělali tak, aby vždycky existovalo dostatek volných momentů jak nastavit choreografii jak pro P!nk tak pro tanečníky k tomu, aby se tam dalo každou noc dát něco nového. Každý může tak trochu experimentovat. Také nám to dává prostor rozvinout charakter v každém čísle. Takže pokud se někdo při dělání show nudil, tak je to asi leností nebo nedostatkem kreativity. Ale upřímně řečeno, tahle show je opravdu hodně zábavná. A fanoušci jsou tak horliví a hlasití, že nejde nebavit se spolu s nimi.

Otázka: Jak upravuješ choreografii, když přijde něco nečekaného, třeba zranění - vykloubené rameno P!nk v Americe?

Odpověď: Je požehnání mít choreografy (Alison a mě) přímo při turné pro případy zranění. Když jsme s Alison choreografii tvořili, měli jse připravený plán A, B i C. S tak fyzicky náročnou show musíte být připraveni opravdu na všechno. Máme obsazení úžasných a ostřílených tanečníků. Pokud se něco pokazí, jsme připraveni zaskakovat jeden za druhého. A Alecia vždycky září a obavy neřeší. Víte, nejlepší na tom je, že nám P!nk VĚŘÍ! Bez důvery na jevišti se show může rozpadnout. Když se něco děje, vidíme show jako poprvé. Protože nikdy nevíte, co se může stát. Show bude stále stejně dobrá! Věřte tomu!

Otázka: Jak P!nk vybírala choreografy a tanečníky pro tohle turné?

Odpověď: P!nk vlastnoručně vybrala každého účastníka téhle show. Alison i já jsme asistovali choreografii na minulém I'm Not Dead turné. Vyzkoušeli jsme stovky tanečníků. Snižovali jsme stavy tanečníků, dokud jsme si nebyli jistí, že práci odvedou špičkově. Potom přišla P!nk, aby se podívala, koho jsme vzali do nejužšího výběru. Koukala jak tancujeme, pak si vybrala a řekla, že chce na turné. Cítím se tak požehnaně, že jsem byl vybrát, abych se podílel na choreografii téhle rekordy lámající show. Když byla P!nk na schůzce ohledně předpříprav turné, její manager Roger Davis se jí zeptal, jestli už ví, kdo by měl dělat choreografii. Řekla mi, že bez rozmýšlení řekla Rogerovi 'Chci Alison a Lea, aby vedli tuhle show'.
Tu noc jsem měl telefon od managera turné Nicka Cua. Ptal se, jestli jsme k dispozici. A tak jsme tady... Miluju jí!

Otázka: Kdo je největší vtipálek? Už jsi byl někdy obětí nebo účastníkem nějaké akcičky? Podělíš se o historku?

Odpověď: Chtěl bych říct, že jedním z největších vtipálků Funhouse Tour je podle mě jedna z našich tanečnic, Niky Tuazon. Pořád se schovává do tmavých koutů a čeká až půjdete kolem .. pak na vás vyskočí ze stínů a snaží se vás vyděsit. Ona se bojí jen mála lidí ze skupiny. A ano, byl jsem oběť. Ale prosím věřte, že 'když mě vyděsí holka, já jí vyděsím taky!' Vylezl jsem zpoza silnice ze škarpy, abych jí vyděsil .. srandy čas na srandovním turné!
Líbí se vám Leo? Přijde vám sympatický? Komentáře jsou tu pro vás!

Interview by US4PINK
Překlad by pink.er.cz
Nekopírovat!
 


Anketa

Jaký styl vlasů se k P!nk hodí nejvíc?

Blond číro 62.7% (1084)
Blond dlouhé 7.7% (133)
Černé číro 6.1% (105)
Černé dlouhé 4.4% (76)
Růžové vlasy 5.8% (100)
Platinové krátké 13.4% (232)

Komentáře

1 Simushka | 9. října 2009 v 13:51 | Reagovat

No podle toho rozhovoru sympatickej určitě je :) "Vylezl jsem zpoza silnice ze škarpy, abych jí vyděsil..." - to já bych vylítla z kůže :D představte si, že jdete a najednou na vás ze škarpy něco vyskočí...:D

2 CrAzZi<3 | Web | 9. října 2009 v 15:13 | Reagovat

WooW Super čláánky... !

3 domca | 9. října 2009 v 16:24 | Reagovat

je mooc sympaticky xP z rozhovoru se to da dost dobre poznat, taky to svedci o inteligenci cloveka ;-) moc hezky clanek uz se teeesim na 19.listopad xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.