Interview s bandem Funhouse Tour: Baskytaristka Eva Gardner

26. října 2009 v 17:30 | Aga.witch
Další rozhovor s členem týmu Funhouse Tour, tentokrát s baskytaristkou Evou! S P!nk koncertuje od roku 2007, kdy na tomto postu nahradila oblíbenou Janis.

pink.er.cz

Otázka: Kolik ti bylo let, když jsi se tak nějak začala vážně zajímat o hudbu?

Odpověď: Bylo mi asi 7 let. Vzpomínám, jak jsem seděla v tátově nahrávacím studiu a vyprávěla spolužákům, kteří tam byli se mnou, že jednou budu hrát na basovku stejně dobře jako můj taťka. Ale s pravým hraním na tenhle nástroj jsem začala až ve svých 12ti letech.


Otázka: Na kolik nástrojů umíš hrát?

Odpověď: Basovka byla vždycky mým hlavním zájmem. Chvíli jsem brala hodiny klavíru, trochu hraju na kytaru a trochu na bubny - ty jsou vždycky kolem mě a tak se pokouším pachtit se i s nimi.

Otázka: Jaké máš hudební vzdělání?

Odpověď: Táta mi dal super základ pro basovou kytaru, ukázal mi všechno základní - jak co držet, jak měnit struny, atd. Až když jsem uměla zahrát základy, začala jsem se učit teorii. Tu jsem potřebovala, abych se dostala na konkurz do losangelesské Střední školy umění. Tam jsem začala v 16ti letech a absolvovala v 18ti. Po střední jsem šla na vysokou školu, kde jsem získala titul z Etnomuzikologie.

Otázka: Co / kdo tě ovlivnil?

Odpověď: No, největší vliv na mě vždycky bude mít můj táta. Ale samozřejmě mě ovlivňovali i další lidě, jako třeba James Jamerson, Jimi Hendrix, Led Zeppelin/John Paul Jones, Aston "Family Man" Barrett z kapely Boba Marleyho, Rocco Prestia z Tower of Power, atd.

pink.er.cz


Otázka: V jakých dalších kapelách / projektech jsi byla zainteresována?

Odpověď: Za ty roky jsem byla zapojena do spousty projektů, například Mars Volta a Veruca Salt. Když jsem doma, hraju s vlastní kapelou LYRA.

Otázka: Kdybys nebyla hudebnice, čím by si byla?

Odpověď: Tak to je těžká otázka! Dobře si vzpomínám, že jako dítě jsem chtěla být kosmonautkou. Doma jsme měli teleskop a v průběhu dospívání jsem stále byla fascinována tím, co se asi děje nahoře ve vesmíru. Když jsem doma, obvykle pomáhám s chodem rodinného podniku - britské hospody Cat and Fiddle, která sídlí v Hollywoodu. Moje rodina jí otevřela v roce 1982, takže jsem tam prakticky vyrůstala. Kromě toho si nedokážu představit, že bych dělala něco jiného.

Otázka: Čím jsi musela projít, aby si se dostala do kapely P!nk? Byl konkurz, byla jsi doporučená nebo jsi prostě šla a zeptala se?

Odpověď: V roce 2007 jsem byla požádána, jestli bych nešla na konkurz, protože mě doporučil hudební ředitel P!nk. Když mi zavolal, že jsem dostala to vystoupení, byla jsem požádána, abych se naučila noty 4 alb, sbalila si věci na 3 měsíce a taky mi řekl, že za 3 dny odjíždíme! Před mým prvním vystoupením před tisíci lidmi v Malahide Castle v Irsku jsem měla pouze jednu zkoušku. Bylo to jako smršť, ale bylo to úžasné!

Otázka: Která písnička od P!nk má podle tebe nejlepší basovou linii a je teda legrace jí hrát?

Odpověď: Co se týče oblíbenosti písniček, střídá se to, ale pokud jde o vlastní basové linky, Funhouse je opravdu sranda!

pink.er.cz

Otázka: Co se ti vybaví, když se řeknou tyto místa (nějaká příhoda nebo něco, co pro tebe bylo nezapomenutelné):

Evropa: Vzpomínám na loňský jarní koncert v Glasgow a to hlavně kvůli davu. Byli tak hlasití, úžasné! Jeden z členů týmu vzal měřič hlasitosti a zjistil tak, že fanoušci byli dokonce mnohem hlasitější než naše nástroje!

Austrálie: Nej momentem v Austrálii bylo rozhodně to, jak se tým, který připravuje turné, naučil choreografii písně Thriller a před lidmi jí předvedl při 100. show. Byli nádherní! A vhledem k tomu, že tančili i kluci, kteří normálně vše natáčejí kamerami, museli je zastoupit naši tanečníci. Bylo legrační vidět je jak si přehodili role.

USA: Jednoznačně koncert v Staples Center v Los Angeles, protože to je moje rodné město. Všichni moji oblíbení lidé na celém světě byli právě tam - má rodina, mí přátelé. Dokonce pár lidí ze základní školy se na mě přišlo kouknout a uspořádat tak malé znovusetkání. S některými jsem se neviděla od 12ti let!

Rozhovor zprostředkovali US4P!NK- Thanks!
Překlad by pink.er.cz
Nekopírovat!
 


Komentáře

1 domca | 26. října 2009 v 17:43 | Reagovat

ta Eva je sympaticka ;-) jinak jak se ji ptali na top ktera pisnicka od P!nk ma nejlepsi basovou linii hned me napadl Funhouse i kdyz sem na basu v zivote nehrala xD

2 Simushka | 26. října 2009 v 19:35 | Reagovat

Skvělej překlad Ago ;) :)
Jinak - ta červená kytara je hustá :D :D

3 verrry | 26. října 2009 v 21:08 | Reagovat

čauky, jaký myslíte, že bude podium?

4 Aga.witch | Web | 27. října 2009 v 23:53 | Reagovat

Do téčka jako všude;)

5 verrry | E-mail | 28. října 2009 v 14:57 | Reagovat

[4]: tak to je paráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.